Video: Ako na B2B marketing - Bart Digital Products Video: Ako na B2B marketing - Bart Digital Products

Video: Ako na B2B marketing

B2B marketing zahŕňa predaj určitého produktu vyrobeného jednou spoločnosťou druhej a je tiež nevyhnutný pre každú spoločnosť, ktorá chce ponúkať svoje služby iným spoločnostiam, organizáciám. Dôležitá stratégia digitálneho B2B marketingu začína definovaním cieľového publika.

Dôležitý je aj výber kanálov a nástrojov, ktoré plánujete využiť pri zvýšení povedomia o Vašej značke, značke Vašich výrobkov alebo služieb.

Čo ďalšie využiť, aby ste stratégiu B2B marketingu posilnili?

  • Ako bolo spomínané v úvode, v prvom rade definujte Vaše cieľové publikum. Koho potrebujete osloviť? Kto je Vaša cieľová skupina, pre ktorú sú Vaše produkty a služby určené?
  • Vytvorte si web. Digitálny marketing nemôže fungovať bez pútavého webu. Webové stránky sú jednoduchým a priamym spôsobom zdieľania informácií o Vašom produkte alebo službe.
  • Optimalizujte. Váš web potrebuje byť informatívny a pútavý. A videný. SEO je jedna z najúčinnejších techník digitálneho B2B marketingu. Uľahčuje spoločnosti Google zvýšiť viditeľnosť Vášho webu a pomáha zákazníkom nájsť Vaše služby.
  • Sociálne siete. Marketing sociálnych sietí Vám umožňuje zaujať a osloviť správnych zákazníkov.
  • Blog je jedným z najefektívnejších a najrýchlejších spôsobov, ako získať cieľové publikum. Môže obsahovať veľa rôznych formátov od písaných článkov, infografiky, prípadových štúdii alebo zaujímavých videí.

Marketingové stratégie, ktoré funguju v iných podnikoch, nemusia fungovať rovnako aj  u Vás. Inšpirovať sa však môžete a to hneď vo videu nižšie.

SOS electronic je ukážkovým príkladom B2B marketingu.

Rastislav Talárovič, šéf marketingu SOS Electronic, bol hosťom online relácie Marketing k obedu v spolupráci s basta digital a týždenníka týždeň.

Vo videu sa dozviete:

  • ako sa zmenil marketing z offline do online svetaaký dopad mal Covid-19 na fungovanie firmy a marketinguaké nástroje využívať pri online marketinguaký je rozdiel v komunikácii s jednotlivcom a väčšou masou zákazníkovaký obsah vytvárať, aby ste zaujali zákazníka

zdroj: Youtube Basta digital.

Spoločnosť SOS electronic je našim dlhoročným partnerom. Venuje sa distribúcii elektronických súčiastok pre priemyselnú výrobu. Ak by Vás zaujímalo, aké boli začiatky našej spolupráce a čo sme spolu dosiahli, prečítajte si prípadovú štúdiu venovanú B2B riešeniam šitým na mieru.