Dobre si pamätám na svoj prvý internetový nákup naozajstného hmatateľného tovaru. Nebola som držgroš a nezačala som opatrne v obchode, ktorým by som si bola istá (vďaka kamennej predajni). Nie, vybrala som sa na nákup rovno cez veľkú mláku do Ameriky: objednala som si knihu v internetovom kníhkupectve Amazon. Verila som v úspech akcie: Amazon je obrovský a renomovaný obchod fungujúci po celom svete, nemôže si teda dovoliť okradnúť zákazníka, vyčistiť mu kreditku, nedodať tovar alebo urobiť inú chybu. Takže som nepochybovala, že svoju knihu naozaj dostanem. Náš zákazník, náš pán. To snáď ešte stále platí. Bola som však zvedavá, kedy a za akých okolností svoju knihu dostanem.

Trvalo to presne deklarovanú dobu a balíček prišiel úplne v poriadku.

Môj drahý by sa divil: on by takéto riziko nikdy nepodstúpil! Čo keby mu stiahli viac peňazí, knižku nedodali alebo by prišla poškodená? Vlastne, on by to ani neskúsil, pretože aj tak nevie ako…

Pri svojom druhom pokuse som sa zamerala na nákup v geograficky bližšej oblasti; v rámci domovskej krajiny. Nech sa ukáže národ slovenský, povedala som si.

A ukázal sa, lebo všetko prebehlo ako malo 🙂

Môj život sa zmenil. Zvykla som si nakupovať cez internet.

Čo prináša nakupovanie online?

Predovšetkým možnosti. A veľký výber. Žiadny obchod, obchodný dom, ani nákupné centrum mi nemôže ponúknuť taký výber, aký mi poskytuje internet. Keď hľadám konkrétny tovar, vyberiem si behom chvíľky najvhodnejšieho dodávateľa. A nemusím riešiť, či je, alebo nie je z mesta, v ktorom bývam.

E-shopy sú navyše obrovskou inšpiráciou. Možno to poznáte. Chcete pre niekoho darček, ale nemáte ani najmenšie tušenie, čo by to malo byť. Vtedy stačí pozorne prehľadávať stránky. Ja som doteraz vždy dostala nejaký dobrý nápad.

To všetko s pustenou televíziou, s nohami v papučiach a pohárom vína v ruke…

Na rozdiel odo mňa, manžel behá po obchodoch, rozčuľuje sa, kde čo nemajú a koľko to stojí času a peňazí. No a veľakrát ani nezoženie to, čo chcel.