Inšpirácie #43 Čo inovatívne sme spolu zrealizovali v máji

V inšpiráciách za mesiac máj sa dozviete:

  • revolučná zmena úspešného projektu;
  • sportnet a informácie o hokeji;
  • ako zlepšiť používateľský zážitok;
  • ako zjednodušiť integráciu nových dopravcov;
  • nákup jednoducho, rýchlo a kedykoľvek.
Maťo

Crossuite

Úspešný medicínsky systém Crossuite, zabezpečujúci komplexnú správu pacientov a personálu pre kliniky a nemocnice, sa po vyše desiatich rokoch dočká revolučnej zmeny – prerodu na modernú webovú apku. Nedávno sme zverejnili interaktívnu landing page a v najbližšom mesiaci ju doplní aj nová aplikácia, na ktorej pracovalo niekoľko tímov 18 mesiacov.
Bude mega rýchla, s novým dizajnom, vylepšenými pôvodnými funkciami a novými features. Jún 2021 teda bude pre nás prelomový. Sme v cieľovej rovinke, držte nám palce :-)

O tom, ako Crossuite dokáže pomôcť aj Vašej klinike si môžete prečítať na https://www.crossuite.com/features/.

Mišo

Sportnet.SME.sk

Na športovom portáli sportnet.sme.sk sme pre Vás pripravovali stránky s informáciami o MS v hokeji 2021 v Rige. Stránky obsahujú komplexné informácie o zápasoch, skupinách, hráčoch. Nájdete tu online prenosy zápasov, detailné prehľady, súpisky hráčov, štatistiky a články súvisiace s majstrovstvami. Dáta spracovávame v reálnom čase a tak môžete sledovať každý zápas na displeji Vášho mobilného telefónu alebo monitore počítača.

Všetko o hokeji (a nielen o hokeji) nájdete na https://sportnet.sme.sk/ms-v-hokeji/

Pali

Kinekus.sk

Ako docieliť lepší používateľský zážitok? Redizajnom fotogalérie s video náhľadom!

Tento mesiac sme na webe Kinekus.sk realizovali redizajn fotogalérie produktu a možnosť nahratia prezentačného videa. Pridali sme slider, pomocou ktorého si môže používateľ prezerať jednotlivé fotografie alebo videá produktu. Používateľ má možnosť zobrazovať jednotlivé fotografie kliknutím na šípku, posunutím alebo kliknutím na miniatúru obrázka v spodnej časti fotogalérie.

Hlavný slider – zobrazenie fotografie (desktop).

V prípade viacerých fotiek sa zobrazia šípky aj na spodnom slideri a používateľ si tak bude môcť klikaním na šípky zobrazovať ďalšie skryté miniatúry. Ak sa vo fotogalérii nachádza nejaké video, po kliknutí na červené tlačidlo sa nám video zobrazí v hornej časti.

Hlavný slider – zobrazenie videa (desktop).

Na mobilných zariadeniach je k dispozícii po kliknutí na fotografiu zobrazenie detailu fotky. Na týchto fotkách má používateľ možnosť priblížiť si fotografiu podľa potreby. V prípade videa má možnosť prehrávať video v klasickom alebo fullscreen móde.

Týmto redizajnom fotogalérie produktu sme docielili lepší používateľský zážitok z prezerania jednotlivých fotografii, či už na desktope alebo na mobile. Pridaním videa do fotogalérie získa používateľ lepšiu predstavu o konkrétnom produkte, čo môže predstavovať dôležitý faktor pri nákupe.

Paťo

Solik.sk

Pri spolupráci s rôznymi dopravcami je pravdepodobné, že každý z nich má iné rozhranie pre odosielanie objednávok z e-shopu. V prípade projektu solik.sk boli objednávky do zásielkovne exportované priamo pomocou API, objednávky do DPD na druhej strane boli exportované pomocou csv súborov. Našou úlohou teda bolo urýchliť proces nahrávania objednávok do systému dopravcov tak, aby bol tento proces rovnaký pre všetky spôsoby dodania.

Toto sme dosiahli implementáciou nahrávania objednávok pomocou nástroja Balíkobot. Balíkobot slúži ako rozhranie medzi e-shopom a rôznymi dopravcami, čo umožní, aby objednávky do zásielkovne, ale aj do DPD boli spracované rovnakým spôsobom. Použitie tohto nástroja tiež v budúcnosti zjednoduší integráciu nových dopravcov do e-shopu. Výhodou tejto implementácie je aj možnosť výberu formátu štítkov a podpore rôznych veľkostí. Zapracovali sme aj možnosť odoslať štítok priamo na tlač – na FTP server, odkiaľ sú následne automaticky vytlačené. Čo sa tým zmenilo? Zjednotila sa tlač pre špedičné spoločnosti. Ešte nastaviť novú tlačiareň a celý proces bude plne automatizovaný.

To nie je všetko! Ak je z nejakého dôvodu potrebné niečo zmeniť v objednávke pred odoslaním objednávky do systému dopravcu, máme možnosť objednávku upraviť a znovu exportovať. Ak vieme, že v objednávkach už nebudeme nič meniť, môžeme objednávky odoslať dopravcom. Pri odosielaní objednávok máme možnosť stiahnuť si protokol a pdf so všetkými štítkami. Tieto dokumenty sú dostupné aj v príslušnej časti administrácie.

Ďalšou zaujímavou funkcionalitou je aj trackovanie balíkov. Informácie o stave doručenia objednávok sú spracované formou štatistík a grafov pre lepší prehľad o objednávkach. Táto funkcionalita funguje aj pre balíky, ktoré neboli objednané pomocou Ballíkobot-u.

Bolo toho vlastne dosť. Všetko užitočné a s výsledkom. Radosť spolupracovať na takýchto riešeniach :-)

Mišo

Daffer.sk

Sezóna nákupu školských potrieb pre školákov sa blíži a preto Vám bude inšpiráciou dizajn podstránky, ktorej sme sa venovali v priebehu mája. V rámci pravidelných vylepšení sme na e-shope Daffer.sk upravili dizajn podstránky zoznamu školských pomôcok. Rodičia majú možnosť na tejto podstránke na pár kliknutí kúpiť školské pomôcky pre svoje ratolesti, ktoré odporúča ich triedny učiteľ alebo učiteľka.

Už si to len nechať doručiť do školy a vyzdvihnúť na začiatku školského roka, zastaviť sa po to v kamennej predajni alebo si nákup jednoducho prevziať v pohodlí domova.

Zaujali Vás projekty, na ktorých pracujeme?