Prinášame vám prehľad zaujímavých funkcionalít, ktoré sme zrealizovali v mesiaci september.

Ďuri
Analytik / Programátor

Sos.sk

V septembri sme pracovali hlavne na optimalizácii generovania HTML kódu a SEO vylepšeniach. Redizajnom “pod kapotou” prešli všetky produktové zoznamy. Zmenou prešiel taktiež proces finalizácie objednávky pre neprihlásených zákazníkov. Krok č. 2 kde sú tri možnosti vyplnenia fakturačných údajov je už viac logický a zapadá do celkovej koncepcie vytvorenia objednávky. Menším redizajnom prešla podstránka s výsledkami vyhľadávania. Do detailov produktov pribudli referencie od dodávateľov.


Šafo
Analytik / Programátor

Corad.hu

Na Conrade sme implementovali nové vyhľadávanie produktov + autocomplete. Na vyhľadávanie produktov sa teraz používa služba Algolia, ktorá umožňuje presné definovanie parametrov vyhľadávania a nastavenie relevancie výsledkov. Veľké plus je tiež rýchlosť vyhľadávania spolu s filtrovaním. V databáze máme zhruba 500 000 produktov, dokopy obsahujú niekoľko tisíc rôznych vyhľadávacích parametrov a každý parameter niekoľko desiatok / stovák rôznych hodnôt. Aj pri týchto číslach je vyhľadávanie veľmi rýchle, väčšinou trvá len zopár milisekúnd.


Vojto
Programátor

Pelikan.sk

V septembri sme sa okrem iného na Pelikáne zaoberali aj redesignom domovskej stránky pre cestovanie.pelikan.sk podľa požiadaviek klienta. Taktiež sme vytvorili úplne novú podstránku cestovanie.pelikan.sk/dovolenka/exotika, ktorá je prehľadom exotických dovoleniek, ktoré náš klient poskytuje.


Jakub
Dizajnér

UPJŠ.sk

Pri príležitosti 60. výročia sme urobili jemný facelift hlavnej univerzitnej stránky. Upravili sme zobrazenie slidera a pridali sme nové sekcie článkov.


Matúš
Programátor

Ekofence.cz

Na e-shope ekofence.sk sme spustili českú jazykovú verziu. Spolu s ňou sme pre nášho klienta vytvorili potrebné prispôsobenie administrácie e-shopu. V rámci prispôsobenia bolo doplnené vytváranie doručovacích zón pre krajiny a ich možnosť priradenia jednotlivým kuriérským službám. Zároveň sme upravili administráciu pre novú platobnú menu CZK.


Mišo
Analytik / Programátor

SportNET video

Zápasové videá publikované na futbalnet.sk prešli rozsiahlou rekonštrukciou postprocessingu: vymenili sme ffmpeg za handbrake-cli, čím sme ušetrili asi polovicu času na postprocessing. Pri približnom počte 400 nahraných videí za víkend je to vysoká úspora času. Zaujímavosť: počet zhliadnutí videí za mesiac sa blíži k 2 miliónom.

Across Agency s.r.o.

Oživili sme jeden z prvých workflow management systémov v Košiciach, a softvér na automatické riadenie procesov je opäť v plnej prevádzke. Prajeme firme Across Agency pri predaji študijných a pracovných pobytov do USA, UK a Kanady veľa úspechov.


Kamil
Analytik / Programátor

Drmax.sk

Tento mesiac sme rozšírili sieť lekárni v ktorých si môžete rezervovať vybraný produkt alebo produkty v priemere do 1 hodiny. Aktuálny počet lekárni s možnosťou rezervácií je 22.

Pripravujeme nový prehľadnejší header, menu a footer, ktorý aktuálne testujeme a ladíme.

V ostatných mesiacoch sme vyvíjali portál pod názvom Beauty Club. Dodaný dizajn sme implementovali za pomoci technológií HTML, CSS3 a JS. Backend riešenie sme implementovali do nášho CMS systému, aby ostala administráciu pod jednou strechou. Na základe štandardnej autorizácie môže hlavný administrátor e-shopu rozdeliť pristupy na čítanie, zápis pre konkrétnych redaktorov a content manažérov. Portál je rozdelený na viacero sekcií, ktoré Vám radi predstavíme po jeho spustení.

Novinkou pre našich zákazníkov sú e-mailové elektronické faktúry. Faktúry si jednoducho uchovate v elektronickej podobe bez nutnosti archivovania nejakých papierov.


Zaujali Vás projekty, na ktorých pracujeme?