Od minuloročnej kampane Do Práce Na Bicykli nám neprešiel poriadne ani rok a bez väčšieho rozmýšľania či sa akcie zúčastníme, sme sa už znova aj napriek home officu začali stretávať s kolegami vybavení cyklistickými prilbami (a v prípade Šafa a Mareka aj bežeckými topánkami).

Do výzvy sme sa pre tento rok zapojili 6 kolegovia, bolo nás tak oproti minuloročnej septembrovej výzve o dvoch menej. Rozdelenie do dvoch trojčlenných tímov znamenalo, že do toho bolo treba prišliapnuť 😄. To vidno aj na číslach – oproti septembrovému výkonu teplejšie, ale hlavne menej upršané dni viac priali nazbieraným kilometrom.

Bart.sk - Do práce na bicykli 2021

Na vlne korony?

Za posledný rok sa viditeľne zvýšili počty cyklistov na cyklochodníkoch a cestách, pričom mnohí to majú namierené práve do práce. Uvoľnenie opatrení a otvorenie okresov po zime vrátili ruch mesta aj pod okná našich kancelárií. Opäť sme si s kolegami zvykali na plné cesty áut snažiacich sa neúspešne vyčistiť cestu pred sebou použitím klaksónu. Do práce sme ale prichádzali plní energie, nakopnutí pohybom a s obrovským úsmevom, keďže sa nenašlo auto, ktoré by bolo von zo zápchy rýchlejšie ako my.

 

Trochu štatistík

Tím Rýchle Šípy

  • Dominik Trojčák – 510,31 km
  • Dávid Kristián Luterančík – 333,07 km
  • Marek Barta – 524,75 km
Rýchle šípy
Rýchle šípy – Dominik Trojčák, Dávid Kristián Luterančík, Marek Barta

Tím Ženáči

  • Ondrej Zoričák – 166,20 km
  • Martin Čuchta  – 72,75 km 
  • Marek Šafárik – 112 km (chôdza)
Ženáči
Ženáči – Ondrej Zoričák, Martin Čuchta, Marek Šafarik

Spolu

Za Bart.sk sme teda najazdili a nabehali za jún do práce 1 719,08 km a tým ušetrili 432,12 kg CO2. Mesiac jún sa ale skončil a s ním aj kampaň Do práce na bicykli. My však aj napriek tomu naďalej pokračujeme pokiaľ nám to počasie dovoli či už na bicykli 🚴🏻  alebo peši🚶

Bart.sk Do práce na bicykli 2021
Bart.sk – Do práce na bicykli 2021

Chceš sa aj ty stať súčasťou nášho tímu a pomáhať zlepšiť život?