Bart Digital Products Bart Digital Products

Ako sme piatkový beh domov z práce posunuli na vyššiu úroveň (športový október)

Zabehli sme maratón!

Začiatkom apríla prišla za nami Mirka s celkom bláznivým nápadom, prihlásiť sa na maratón. Konkrétne na Medzinárodný maratón mieru, poskladať štafetové tímy a prvého októbra sa postaviť na štart. Pre niektorých z nás to bola výzva, keďže najdlhší beh čo sme kedy absolvovali bol piatkový “beh” z práce smer víkend. A tak musel začať poriadny tréning. Niektorí začali vlažne, iní ani nezačali :) . Vytvorili sme tri štafetové tímy podľa poschodí a pustili sme sa do práce.

Ako sa blížil deň „D“, tak sme si porovnávali časy kto za koľko zabehol jeden kilometer a Marek pár dní pred štartom zanalyzoval priemernú telesnú váhu jednej osoby podľa rozdelenia tímov. Prízemie: 85 kg, druhé poschodie: 85 kg a prvé poschodie 95 kg (slovom deväťdesiatpäť). Okrem toho sme pred maratónom usporiadali pre našich verných fanúšikov súťaž na facebooku. Hlavnou cenou bolo funkčné tričko Asisc v limitovanej edícii, ktoré získal Dalibor, za najlepší tip. Tieto tričká sme mali hrdo na sebe aj my počas maratónu, aby nás bolo lepšie rozpoznať.

Na štarte sme sa stretli ja (Lukáš), Šafo, Mirka, ktorá bežala celý maratón a Joris, ktorý priletel z Belgicka len pár hodín pred štartom a na chvíľu som zahliadol aj Mareka, ktorý si obkukoval predné rady štartovného poľa.

Bol to môj prvý maratón, a tak som na štarte pociťoval napätie a odhodlanie zároveň. Počasie vyšlo na jednotku a atmosféra na trati bola parádna. Tlieskam ľuďom, ktorý tlieskali nám bežcom počas maratónu. Už len kvôli atmosfére by som si to o rok zopakoval opäť. 

Vyvrcholenie nás čakalo v Starej Sýpke, kde sme si spolu s rodinami posedeli, najedli a napili sa. A druhé vyvrcholenie prišlo večer, keď si nohy začali „uvedomovať“ aký výkon podali.

Konečné výsledky z našej firmy

Maratón
Mirka Francová – 03:48:13
Marek Barta – 03:07:56

Štafety
bart.sk – Crossuite – 04:00:28
bart.sk – horné poschodie 04:31:44
bart.sk-BNSF 04:51:01

Paintball

V polovici októbra sa početná skupinka z našej firmy rozhodla vydať smer paintballové ihrisko. Väčšina z nás nevedela do čoho ide, nakoľko sme paintball hrali prvýkrát. Po úvodnom oboznámení a rozdelení do dvoch tímov sme sa ani nenazdali a jeden z tímov už prehrával 3:0. Zistili sme však, že paintball nie je len o dobrej muške, dobrom prehľade v hre a tímovej spolupráci, ale hlavne o kondícii. Po tretej hre bolo potrebné doplniť cukry v podobe vysoko kalorických tyčiniek z neďalekej benzínky. Po hodine hry bol už rozdiel v skóre celkom evidentný, a tak sa k jednému z tímov pridal majiteľ paintballu a nastolil ako takú taktiku v tíme. Nepomohlo. Aj tak sme prehrali :( Nevadí. Každá hra musí mať svojho víťaza a porazeného. Po vyše troch hodinách na paintballovom ihrisku sme potrebovali dobiť sily, a tak sme sa presunuli do (ne)ďalekého podniku. Túto teambuildingovú akciu sme zhodnotili, ako veľmi vydarenú a verím, že si ju opäť čoskoro zopakujeme.

Mini šachový turnaj

Myšlienka šachového turnaja sa prekvapivo vyvinula z kusu zdrojového kódu. Na internete som pred pár mesiacmi našiel javascriptový kód o veľkosti menej ako 1000 znakov, ktorý implementoval plne funkčnú hru šach s grafikou a dokonca aj umelou inteligenciou.

Človeku sa až nechce veriť, čo všetko sa dá vytvoriť s tak obmedzeným počtom znakov. Proti tejto umelej inteligencii sme si zahrali zopár partií a postupne to prešlo až do nápadu zahrať si korešpondenčný šach medzi sebou. A tak sme ja (Šafo), Ďuri a Laci začali hrať korešpondenčný šach.

Po pár partiách sme ale chceli skúsiť niečo rýchlejšie, pretože jedna partia v korešpondenčnom šachu trvala aj niekoľko týždňov. Preto sme sa dohodli, že sa stretneme v podniku a tam si zahráme zopár partičiek. Stretli sme sa v pondelok večer v bare v Kine úsmev. Tento podnik je voči šachistom veľmi ústretový, majú tam dokonca aj pripravené šachovnice, keď hráči nemajú vlastné.  Zahrali sme si teda zopár partičiek šachu, k tomu si dali fajné pivko a stihli sme aj predebatovať pracovné, ale aj mimo pracovné veci.  Veríme, že sa z toho stane pravidelná akcia a postupne sa k nám pridá viac kolegov, ktorý prepadnú tomuto zaujímavému koníčku.