Tento týždeň k nám do Košíc dorazil klient z ďalekých Antverp, pre ktorého dlhodobo realizujeme viacero veľkých projektov. Osobný kontakt má veľkú výhodu v tom, že vieme prebrať množstvo nápadov a riešení okamžite, a zároveň ihneď získame spätnú väzbu od klienta. Prekonzultovali sme teda aktuálny stav vývoja projektu a plánovanie prác na nasledujúce obdobie. Bart.sk sa tak dočasne stala anglicky hovoriacou firmou 🙂

Exhibičný turnaj

Keďže po dobre odvedenej práci treba zaslúženú odmenu, zorganizovali sme vo večerných hodinách priateľský zápas v stolnom futbale – Osteo Cup. Pomenovanie turnaja pritom vzniklo ako skratka z názvu klientovho projektu, na ktorom momentálne pracujeme. Dokopy súťažilo päť tímov vo vzájomných zápasoch. Cieľom bolo získať čo možno najväčší počet gólov, bodov, počas stanoveného limitu päť minút.

Napriek tomu, že išlo o exhibíciu, rivalita medzi súpermi bola zjavná už na prvý pohľad. Teda hlavne na počutie. Futbalový ošiaľ spôsobil, že sa z hernej miestnosti ozývali bojové pokriky a hlášky aspoň v štyroch rôznych jazykoch. Angličtina cez slovenčinu, nemčinu a flámčinu (rozumieme mnohým veciam, ale tomuto sme skutočne nemali šancu rozumieť :D). Možno sa nám podarí zverejniť jedno takéto medzinárodne pestré video zo zápasu, lebo to treba zažiť. Len najprv musíme získať autorské práva.

osteocup

Konečný stav: najvyššie skóre 12 bodov získal tím v zložení domáci programátor a zahraničný návštevník.

Ako správni hostitelia sme nechali vyhrať tím, v ktorom bol náš hosť 🙂 Ale nie, uvedieme veci na pravú mieru – bola to zaslúžená a regulárna výhra, ktorá skončila stavom 36:24 so ziskom 12 bodov. Ako druhý sa umiestnil tím M&M´s s počtom bodov 5 a tretí v poradí skončili členovia Čo to dá so stratou jediného bodu. Pri odovzdávaní cien sme zistili, že:

Bez práce nie sú…

  • belgické pralinky
  • belgické pivné špeciály

foto-vyhercovLego (vľavo) a náš hosť z Belgicka

Áno, belgické pralinky boli výhrou pre víťaznú dvojicu. Akákoľvek súvislosť s národnosťou klienta bola čisto náhodná. Samozrejme nesmela chýbať trofej, putovný Osteo pohár.

Vzhľadom na jeho spokojnosť s našou prácou, sme boli aj my odmenení cenou v podobe ochutnávky belgických pív z „pravých“ belgických pohárov. Ako sme sa dozvedeli, ide o tradíciu – každý typ/ značka piva sa musí konzumovať zo špeciálneho, na to určeného, pohára. Teda sme vyskúšali. Poháre.

Padol grilovací fond

Vedeli sme, že náročné súťažné stretnutia si skôr či neskôr v priebehu dňa vyžiadajú aj iný ako tekutý doping. A tak sme prezieravo naplánovali grilovačku, ktorá úplne zruinovala náš grilovací fond v hodnote 7€ a celých 30 centov 😀

erik gril

Chef Erik