Tím Android developerov mali tvoriť traja borci a ja. Akcia sa začala a rozdelenie tímov nedopadlo podľa našich predstáv. Android development tím napokon tvorilo: 0 borcov, Peťo a Ja.

 

V tom momente sa pre nás akcia stala vzdelávacím workshopom bez lektora. Ľudia boli kvalitne nahypovaní, všetci sa hneď vžili do svojich rolí a všetci (až na nás) sa tvárili, že vedia, čo majú robiť. Z pohľadu developera bola metodika vývoja (agilít) skutočne super. Pravidelné stretnutia všetkých tímov, jasne zadefinované úlohy. Kvalitný proces je to, čo potrebuje každý softwerový vývoj, čo sa ukázalo aj na tejto akcii.

foto4

S Peťom sme nezaháľali a spísali si úlohy, ktoré je potrebné splniť do úsvitu. To by šlo. Problém nastal v momente, keď sme o 3:30 hod. nad ránom dočítali Introduction (https://developer.android.com/guide/index.html) sekciu po tom, čo heslo v Googli znelo: „How to Android“ prípadne „Android for dummies“.

Času nezostávalo veľa a majiteľ softu sa mal čoskoro ukázať. Urobili sme všetko, čo bolo v našich silách. Výbuchy smiechu sa prerývali s únavou a to všetko striedali nechápavé pohľady na debug console v Android Štúdiu. Výsledok nášho úsilia však napokon stál za to. Veď posúďte sami:

android-app

Celkovo bola akcia podarená, ostatným tímom sa podarilo nakódovať o čosi viac než nám, ale to, čo je podstatné a najväčším pozitívom, je, že sme si vyskúšali, ako môže vyzerať agilný vývoj v praxi. Z androidu sme sa napokon až tak veľa nenaučili, no aspoň sme ho poriadne vyskúšali a popri tom sa všetci perfektne zabavili.